در این راهنما به نحوه استفاده از نرم افزار Briton CCTV Pro می پردازیم.

در ابتدا نرم افزار Briton CCTV Pro را نصب کرده و آن را باز کنید. در قسمت سمت راست بالای صفحه گزینه مشخص شده در تصویر میانی را بزنید و سپس روی گزینه دستگاه ها کلیک کنید.

اگر دوربین شما از نوع WIFI هست، مقاله “نحوه راه اندازی دوربین وای فای” را نیز گام به گام آورده ایم.

در ادامه روی علامت + کلیک کنید و QR Code دستگاه خود را اسکن کنید و روی گزینه ورود کلیک کنید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد نرم افزار شوید در غیر این صورت روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و در ادامه ایمیل و رمز عبور خود را وارد کرده و آن را تایید کنید و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

سپس وارد ایمیل خود شوید و کد تایید ارسال شده به ایمیل خود را وارد کنید.

در ادامه مشاهده می کنید که پیام ثبت نام موفقیت آمیز را دریافت می کنید و وارد صفحه مربوط به اضافه کردن دستگاه می شوید

ابتدا نام دستگاه خود را وارد کنید (1) و سپس علامت ذخیره سازی در قسمت بالا سمت چپ را بزنید(2).

پس از ذخیره سازی به صفحه زیر هدایت خواهید شد. برای دریافت تصاویر خود روی نام دستگاه خود کلیک کنید.

در این بخش شما می توانید اطلاعات دستگاه را مشاهده کنید(1) و برای دیدن تصاویر خود گزینه شروع نمایش را بزنید.

در صفحه بعد شما می توانید تصاویر را به صورت زنده مشاهده کنید (1) و همچنین دوربین های خود را به روش دلخواه خود در 1، 4، 9 و 16 کانال مشاهده کنید. در صورتی که دستگاه شما بیش از 16 کانال باشد صفحه های جدید به این صفحه اضافه خواهد شد.

برای دریافت تصاویر ضبط شده دستگاه (بازپخش) وارد بخش”پخش از راه دور شوید” و روی علامت + کلیک کنید ودستگاه و کانال مورد نظر خود را اضافه کرده و تاریخ و ساعت آن را نیز مشخص کنید.

پس از تایید موارد فوق، تصویر کانال انتخاب شده خود را دریافت می کنید (1) و در نوار سبز رنگ پایین صفحه می توانید آن را کنترل کنید (2).

برای گرفتن اسکرین شات از کانال انتخاب شده در این قسمت، روی علامت دوربین مداربسته عکاسی کلیک کنید (1) و مشاهده می کنید پیام ثبت عکس نیز در صفحه ظاهر می شود (1).

برای ضبط فیلمی که در حال مشاهده هستید (بر روی حافظه موبایل خود) روی تصویر دوربین فیلمبرداری کلیک کنید (1). مشاهده می کنید که موبایل شما شروع به ضبط می کند(2). برای توقف ضبط، مجددا روی علامت دوربین فیلم برداری کلیک کنید.

توجه داشته باشید برای دریافت این تصاویر ضبط شده باید به قسمت تصویر و ویدئو مراجعه شود که در قسمت های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

اگر می خواهید با بیش از یک تلفن همراه تصاویر را دریافت کنید می بایست دستگاه خود را در بخش اشتراک گذاری به اشتراک بگذارید.

برای دریافت هشدار ها و آلارم های دستگاه وارد بخش آلارم شوید. با کلیک بر روی تصویر دوربین در کنار آلارم، شما می توانید تصاویر را به صورت زنده یا در بخش “پخش از راه دور” مشاهده کنید.

در قسمت بعدی می توانید تصاویر اسکرین شات گرفته شده و فیلم های ضبط شده خود را مشاهده کنید. کافیست برای این کار وارد قسمت تصویر و ویدئو شوید و فیلم ها (1) و عکس های (2) خود را مشاهده کنید.

برای انجام تنظیمات بر روی دستگاه خود، وارد قسمت تنظیمات شوید.

نخستین بخش، تنظیمات مربوط به حساب کاربری شما و تغییر رمز عبور می باشد. که شما با ورود به آن می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

بخش بعدی تنظیمات مربوط به مراحل PTZ می باشد که با وارد شدن به آن می توانید آن را تنظیم کنید.

در قسمت بعدی شما می توانید تنظیمات اطلاعیه هشدار (Notification) را انجام دهید.

قسمت بعدی راهنمای کاربر است که شما با ورود به آن قسمت می توانید سوالات متداول در مورد نرم افزار را مشاهده کنید.

بخش آخر قسمت تنظیمات نیز درباره نرم افزار است که اطلاعات مربوط به نرم افزار و آپدیت های جدید در صورت وجود در این قسمت در دسترس هستند.

در بخش نمایش زنده شما می توانید جریان های مختلف را تنظیم کنید (1). در صورتی که دوربین مداربسته یا دستگاه را به میکروفن متصل کنید، با فعال سازی اسپیکر (2) می توانید صدای آن را دریافت کنید. شما می توانید یک کانال را به با زدن علامت ستاره (3) به عنوان کانال مورد علاقه خود انتخاب کنید.

با کلیک بر روی علامت میکروفن صدای شما از محل نصب دستگاه پخش خواهد شد (1). در صورتی که دستگاه به پرژکتور متصل باشد با زدن علامت لامپ، آن را روشن خواهید کرد(2) و با کلیک بر روی علامت فیلم (3) شما به قسمت پخش از راه دور هدایت خواهید شد.