پس از نصب نرم افزار بر روی لوگوی آن که به شکل زیر است کلیک کنید و صبر کنید تا نرم افزار باز شود.

پس از باز شدن نرم افزار صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که در قسمت سمت چپ نرم افزار بخش های موجود در آن قرار گرفته اند. این بخش ها شامل اطلاعات دستگاه، عملیات گروهی و محاسبه ظرفیت هارد می شوند.

در ابتدا وارد بخش اطلاعات دستگاه می شویم. برای شروع می بایست دوربین ها و دستگاه هایی که از طریق کابل شبکه و سوییچ به کامپیوتر یا لپتاپ متصل شده اند را شناسایی کنیم (همانند شکل). ابتدا روی جستجو در بالای صفحه کلیک می کنیم و صبر می کنیم تا تمامی دوربین ها و دستگاه های متصل را شناسایی کند.


پس از پایان شناسایی دوربین ها و دستگاه های متصل را مشاهده می کنید. در این قسمت شما می توانید علاوه بر IP آدرس، مدل، MAC آدرس، نوع محصول و غیره را مشاهده کنید.


در قسمت بالای صفحه گزینه پشتیبان گیری از تنظیمات اعمال شده برروی دوربین و دستگاه می باشد ، که می توانید آن ها را ذخیره کنید و پس از راه اندازی مجدد دوربین و دستگاه دوباره آن تنظیمات را اعمال نمایید. ابتدا بر روی قسمت پشتیبان گیری کلیک کنید و پس از وارد کردن رمز عبور، فایل پشتیبان را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.در بخش بعدی شما می توانید IP یک دوربین را تغییر دهید. پس از انتخاب دوربین روی این گزینه کلیک کنید و پس از وارد کردن رمز عبور(1)، IP دوربین را تغییر دهید(2).


اگر شما بخواهید یک دوربین یا دستگاه موجود در لیست را سریع تر پیدا کنید، می توانید با تایپ نام آن دوربین یا دستگاه در قسمت جستجو (1) در بالای صفحه سمت راست و کلیک بر روی علامت جستجو(2) ، آن را سریع تر پیدا کنید.


در قسمت سمت راست شما می توانید کدک دوربین و دستگاه های خود تغییر دهید. دوربین و یا دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و برروی گزینه تغییر کدک کلیک کنید. پس از باز شدن صفحه مربوطه تغییرات مدنظر خود را اعمال کنید و بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید.


برای تغییر IP گروهی از دوربین و یا دستگاه ها، در ابتدا در سمت راست (همانند تصویر) دوربین و دستگاه های مد نظار خود را انتخاب کنید(1). سپس در سمت چپ شروع IP خود را مشخص کنید (بعنوان مثال 192.168.1.9). و گزینه تغییر گروهی IP را بزنید (2).

اگر در میان موارد موجود در لیست، دستگاه UVR و یا NVR مشاهده می کنید، می توانید با استفاده از QR Code مشخص شده در بالای صفحه، دستگاه را از طریق نرم افزار Briton CCTV در تلفن همراه خود دریافت کنید.

در ادامه وارد قسمت عملیات گروهی می شویم که شامل پنج بخش می شود. این 5 بخش عبارتند از: بروزرسانی، پیکربندی، رمزعبور، پورت و راه اندازی مجدد.

در قسمت به روزرسانی شما می توانید با در اختیار داشتن فایل به روزرسانی (1) دوربین و یا دستگاه خود را بروز کنید. به این صورت که پس ورود به این بخش در سمت راست IP دستگاه و یا دوربین خود را انتخاب کنید (2) و فایل به روزرسانی را بارگذاری کنید (3) و بر روی به روزرسانی (4) کلیک کنید.

در بخش بعدی شما می توانید فایل پشتیبان دوربین و یا دستگاه را در این قسمت بار گذاری کنید و تنظیمات دلخواه خود را که قبلا پشتیبان گرفته شده بود را مجددا استفاده کنید (1). به این صورت که IP دستگاه مد نظر خود را انتخاب کنید(1) و پس از بارگذاری فایل پشتیبان (3)، بروی گزینه واردکردن پیکربندی کلیک کنید(4).
همچنین شما می توانید با انتخاب IP دوربین یا دستگاه مدنظر خود(2)، آن را به تنظیمات پیش فرض بازگردانید(3)


در بخش رمز عبور(1)، شما می توانید رمز عبور دوربین یا دستگاه خود را تغییر دهید. به این صورت که پس از انتخاب IP مورد نظر(2)، رمز فعلی را وارد کنید، سپس رمز جدید را وارد کنید و در قسمت بعد مجددا آن را وارد کنید(3) و روی گزینه تغییرات کلیک کنید(4).

شما می توانید در قسمت پورت نرم افزار(1)، پورت HTTP، TCP و RTSP دوربین و دستگاه خود را تغییر دهید. پس از انتخاب IP مورد نظر (2) تغییرات لازم را ایجاد کنید(3) و روی گزینه تغییرات (4) کلیک کنید.

در بخش راه اندازی مجدد(1)، شما می توانید پس از انتخاب IP دوربین و یا دستگاه مورد نظر خود(2)، روی گزینه راه اندازی مجدد را کلیک کنید(3).

برای انجام تنظیمات برروی نرم افزار شما می توانید همانند تصاویر زیر وارد قسمت تنظیمات شوید. در بخش اول شما می توانید زبان نرم افزار را تغییر دهید.
برای نمایش اطلاعات موجود در قسمت اطلاعات دستگاه، به قسمت تنظیم نمایش اطلاعات وارد شوید و به دلخواه اطلاعاتی که مایل به نمایش آنها هستید را انتخاب کنید.
شما می توانید با ورود به قسمت پارامتر های جستجو، گزینه جستجوی دوره ای را فعال کنید و طبق زمان دلخواه شما، نرم افزار به صورت خودکار جستجو را انجام دهد (به عنوان مثال هر 5 دقیقه).
در بخش درباره ما اطلاعات مربوط به نرم افزار را مشاهده خواهید کرد.محاسبه ظرفیت هارد توسط نرم افزار Briton Device Manager

در ادامه بخش محاسبه ظرفیت هارد را بررسی می کنیم. در این قسمت شما می توانید از قسمت بالا سمت راست کانال اضافه کنید، حذف کنید و یا تغییر دهید.

– برای اضافه کردن کانال بر روی اضافه کردن کانال کلیک کنید و مشخصات دوربین خود را وارد کنید (1) (رزولوشن، فریم، فرمت فشرده سازی و …). سپس گزینه اضافه کردن را بزنید (2) (مطابق تصویر).

در ادامه شما می توانید ظرفیت هارد خود براساس روز(1) ، یا ظرفیت مورد نیاز برای دوربین خود بر اساس موارد مد نظر خود (2) و پهنای باند (3) دوربین مورد نظر را مشاهده کنید.